Kai vyksta korekcija: 4 žvakių formacijos, naudojamos progų pirkti beieškant


Įvadas



Kaip jau žinome, net ir karščiausio bulių sezono metu rinkos nuosmukių išvengti neįmanoma.

Suprantama, visi norėtume, kad investicijos augtų be jokių laikinų pauzių. Deja, taip nebūna, o rinkos korekcijos suteikia mums galimybę a) pigiau apsipirkti ir pasipildyti portfelį palankiomis kainomis; b) susimažinti vidutinę praeities pirkinio kainą taikant DCA strategiją; c) ilgiau mėgautis visuotine bulių rinka.

Kitaip tariant, į korekcijas reikia žiūrėti kaip į progas jomis pasinaudoti, o ne priežastį jaudintis. Visa esmė – jų metu neleisti emocijoms užvaldyti proto. Tiesa, niekam nėra lengva stebėti krentantį portfelio balansą, tačiau jeigu fundamentaliai itin svarių priežasčių buliams pasitraukti neatsirado, kiekvienas kainų smukimas dažniausiai tėra banginių manipuliacija siekiant išmušti smulkesnius žaidėjus ir pigiau supirkti panikuojančių pardavėjų krepšius.

Taigi jei investuojate ilgam laikotarpiui, o Jūsų laikomos kriptovaliutos kaina koreguojasi – nepanikuokite, blaiviai įvertinkite situaciją ir jei argumentų pardavimui neatradote (išskyrus emocijas :)), korekciją panaudokite pagal paskirtį.

Pavyzdžiui, vietoj baimės ir panikos galime paieškoti apytikslio korekcijos dugno.

Šiam tikslui siekti yra ne vienas būdas, tačiau šiandien konkrečiai kalbėsime apie tam tikras žvakių formacijas grafikuose, kurios byloja apie galimą pardavėjų išsekimą, taigi ir laikino smukimo pabaigą. Nereikia nė sakyti, kad bulių rinkos metu toks momentas yra ideali proga įsigyti daugiau kriptovaliutų.

PASTABA – apie tai, kaip susirasti ir skaityti grafikus kalbėjome straipsnyje Kada laikas pirkti? Grafikai, žvakės ir techninės analizės pagrindai

PASTABA #2 – tiek šis straipsnis, tiek didžioji tinklaraščio dalis yra orientuota į ilgesnio laikotarpio investavimą. Grafikai bei techninė analizė aktualu tuomet, kai investuojama į solidžius, iš pagrindų stiprius projektus su pakankama kainų kitimo istorija.



1. Plaktukas (hammer)

Plaktukas – tai viena žvakė, pasižyminti ilgu apatiniu spygliu ir santykinai nedideliu kūnu.

Ši žvakė sako, kad nors pardavėjai kainą buvo nustūmę gerokai žemiau, pasiekus tam tikrą lygį pirkėjai labai suaktyvėjo. Galiausiai jie įveikė pardavėjus ir žvakės uždarymo kaina buvo didesnė nei atsidarymo. Tai gali reikšti, jog kaina pasiekė buliams labai patrauklų tašką. Todėl užfiksavus tokią žvakę realu tikėtis tendencijos apsisukimo aukštyn.

Plaktukai gali būti tiek žali, tiek raudoni, tačiau žalias plaktukas vis dėlto yra stipresnis indikatorius.



2. Bulių apgaubianti žvakė (bullish engulfing candle)


Tai kombinacija iš dviejų žvakių: neigiamos (raudonos) ir teigiamos (žalios), o pastaroji savo plačiąja dalimi (kūnu) pilnai „praryja” raudoną žvakę.

Tokia formacija dažnai susidaro neigiamos tendencijos apačioje bei gali būti ženklas, kad pirkimo apimtis gerokai aplenkė pardavimus.

Svarbu pabrėžti, kad apgaubiančios žvakės naudingos ieškant būtent smukimo apačios, po kurį laiką besitęsusio kainų kritimo. Teigiamos tendencijos metu ši formacija negalioja.



3. Trys balti kariai (three white soldiers)


Trys balti kariai – trijų stiprių teigiamų žvakių seka, kurioje kiekviena žvakė viršija praėjusią. Idealiu atveju šias žvakes sudaro dideli kūnai ir santykinai trumpi spygliai.

Tai gana stiprus tendencijos apsisukimo signalas. Nedideli spygliai byloja, kad buliams ne tik pavyksta kainą kelti aukštyn, bet ir ją išlaikyti aukštesniuose lygiuose.



4. Ryto žvaigždė (morning star)

Tai dar viena trijų žvakių kombinacija, dažnai matoma neigiamos tendencijos apačioje.

Pirma žvakė būna neigiama ir yra gana stipri – turi ilgą kūną ir trumpus spyglius. Vidurinė žvakė vadinama žvaigžde ir pasižymi labai trumpu kūnu, tačiau ilgais spygliais.

Trečioji žvakė privalo būti teigiama ir bent jau viršyti pirmosios žvakės vidurio tašką.

Kaip ir aptartais atvejais, tokia formacija byloja apie išsikvepiančius pardavėjus ir potencialų tendencijos apsisukimą.



Išvada


Tai – tik keli pagrindiniai žvakių derinių pavyzdžiai, kuriuos pamatę galime svarstyti apie investicinio portfelio papildymą kriptovaliutomis. Idealu, jeigu šios konfigūracijos susiformuoja ties istoriškai svarbiais kainų palaikymo (support) lygiais – tokiu atveju išauga šansas, kad buliai aršiai gins savo teritoriją.

Čia reikia pasakyti, kad jokia žvakė ar jų kombinacija, joks indikatorius ar kitas techninės analizės įrankis negali 100% nuspėti ateities. Todėl vien tuo pasikliauti būtų klaida – kaip jau įprasta, reikia vertinti įvykių, klimato rinkoje visumą.

Vis dėlto, analizuoti grafikus ieškant potencialaus tendencijos apsisukimo taško bei progų papildyti savo portfelį bus gerokai produktyviau nei panikuoti ir pasiduoti banginių manipuliacijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.