Kaip nusipirkti kriptovaliutų? Binance pradžiamokslis [VIDEO]
*PASTABA. Visa šiame puslapyje talpinama informacija yra edukacinio pobūdžio ir nėra finansinis patarimas. Už savo lėšas esate atsakingi tik Jūs patys.
Taigi, jau susipažinote su blokų grandine ir jos veikimo principu. Galite paaiškinti, kas vadinama kriptovaliutomis ir kokie yra jų privalumai bei trūkumai. Galbūt net jaučiate vis didesnį norą nerti į šį greitai besisukantį pasaulį ir kuo greičiau nusipirkti pirmąją savo bitkoino dalį. Juk jo kaina per keletą mėnesių išaugo šimtus procentų! Iš pažiūros, tai toks lengvas papildomų pajamų šaltinis ir nėra ko laukti, tiesa? Ne visai taip.
Straipsnį noriu pradėti skiltimi, su kuria susipažinti dar prieš pirmąjį pinigų pavedimą yra tiesiog būtina.
Rizikos
Investavimas į kriptovaliutas yra susijęs su didele rizika. Keletas jų:
- Dideli kainų svyravimai – kripto vizitinė kortelė. Jūsų portfelio vertė per naktį gali nukristi 50% ir tame nebūtų nieko nuostabaus;
- Jūsų kripto-piniginė gali būti „nulaužta”;
- Dėl įvairių makro-ekonominių priežasčių (pvz. 2020m. Kovo mėn. Covid-19 sukelta rinkos krizė) Jūsų portfelis gali netekti didžiosios dalies savo vertės;
- Kai kurie lietuviški bankai nenoriai priima pavedimus iš kriptovaliutų keityklų (nors pinigus išsiųsti didelių problemų nėra, o apie potencialius nepatogumus išsiimant lėšas klientams ne visada būna pranešama);
- Siųsdami kriptovaliutą blokų grandinėje per neatidumą galite įvelti klaidą ir negrįžtamai prarasti savo pinigus;
- Susiviliojus mažiau žinomomis monetomis ir jų žadama itin didele grąža, iškyla rizika netekti visų savo lėšų projekto nesėkmės atveju;
Visada egzistuoja tikimybė netekti visų savo pinigų. Todėl…
Niekada neinvestuokite pinigų, kurių negalite sau leisti prarasti.
Vis dėlto, tiek aukščiau esanti taisyklė, tiek dalis išvardintų rizikų galioja visoms investavimo rūšims. Turint žinių pagrindą, kurį Jums suteikti ir yra pagrindinis šio tinklapio tikslas, galima išvengti didžiosios dalies nemalonumų. Viską darant teisingai, sprendimas įdarbinti pinigus kriptovaliutose gali pranokti lūkesčius. Taigi, jeigu su potencialiais pavojais susipažinote ir jaučiate, jog Jūsų rizikos tolerancija vis dėlto leidžia investuoti į kripto, galime keliauti toliau.
Pradėkime
Norint įsigyti kripto valiutos, Jums reikės atsidaryti sąskaitą keitykloje.
Kripto keitykla – platforma, kurioje už FIAT valiutą (pvz. eurai ar doleriai) galite įsigyti kripto. Ir, žinoma, atvirkščiai.
Keletą iš jų plačiau apžvelgiau kitame straipsnyje, o čia kaip pavyzdį naudosiu šiuo metu vieną populiariausių keityklų – Binance. Visgi daugumos keityklų vartotojo sąsaja ir apskritai visas prekybos procesas yra panašūs.
Pirmas žingsnis, žinoma, užsiregistruoti. Tuomet, prisijungus prie Binance paskyros, iškart matysis geltonai paryškinta „Buy Crypto” nuoroda. Ją spustelėjus, pasirodys galimi depozito variantai.
Pavyzdžiui, pasirinkę apmokėjimą kortele, galite iškart pasirinkti, kokią kripto valiutą pirksite ir viskas bus atlikta automatiškai. Vos pavedimas bus įvykdytas – Jūsų Binance sąskaitoje jau gulės pasirinktos skaitmeninės monetos.
SEPA pavedimo atveju, atliksite eilinį bankinį pavedimą per savo el. bankininkystės platformą ir Jūsų Binance sąskaita pasipildys eurais. Tuomet beliks spustelti „Trade” nuorodą ir pasirinkti patogiausią keityklos interfeisą.
Jų yra trys. Convert – be abejonės pats paprasčiausias, tačiau labai ribotas. Naudojantis juo, eurus galėsite iškeisti tik į Bitkoiną arba į USDT (USD Tether) – stabilią kripto valiutą, atitinkančią 1 dolerį. Perkant savo pirmąjį bitkoiną – šis variantas puikiai tiks.
Visgi išsikeitus eurus į USDT, keičiamų kriptovaliutų pasirinkimas prasiplės. Dar vienas Convert minusas – tiek pirkti, tiek parduoti galėsite tik rinkos kaina.
Daugiau funkcionalumo siūlo Classic vartotojo sąsaja. Joje už eurus galima nusipirkti daugiau kripto valiutų, pirkti/parduoti savo nustatyta kaina (limit orders), taip pat gerokai vaizdžiau matosi dominančios monetos kainos kitimas bei bendra rinkos veikla.
1-uoju numeriu pažymėtoje sekcijoje galima pasirinkti, kokią kripto valiutą ir už ką pirksime. Mūsų atveju, viršutinėje eilutėje reiktų spustelti EUR. Tuomet atsiranda sąrašas kriptovaliutų, kurias galima nupirkti už eurus. Pasirinkime, pavyzdžiui, BTC.
Skaičiumi 2 pažymėtoje eilutėje paliekame SPOT, nebent nebesame kripto naujokai. 🙂
3-iuoju numeriu pažymėti galimi sandorio tipai:
Limit – Sandoris nustatyta kaina. Kitaip tariant, galime patys nustatyti, kokia kaina norime pirkti/parduoti bitkoiną. Paspaudus buy/sell, pasiūlymas (order) iškart taps aktyvus. Kainai pasiekus mūsų nustatytą dydį, pirkimą / pardavimą platforma įvykdys automatiškai. Jeigu kaina pasirinkto dydžio nepasieks, orderis taip ir liks kabėti, o eurai nebus nuskaičiuoti.
Stop-limit – Viskas taip pat, kaip ir Limit, tik šiuo atveju dar galime nustatyti kainą, kuomet mūsų orderis bus aktyvuotas. Pavyzdžiui, norime, kad BTC kainai nukritus iki 41,000$, sistema už mus automatiškai atidarytų order’į, kuriame pirktume BTC už 100 eurų esant 39,000$ kainai. Šiuo atveju, mūsų pasiūlymas neegzistuos, kol Bitkoino kaina viršys 41,000$.
Market – pirkimas/pardavimas rinkos kaina. Dažniausiai sandoris įvykdomas iškart, kadangi perkama/parduodama palankiausia užsakymų knygoje esančia kaina.
4 ir 5 skaičiais pažymėti pagrindiniai užsakymo blokai, kuriuose ir įvesime ko, kokia kaina ir už kiek pirksime/parduosime.
Įsitikinus, jog įvedėme viską teisingai, belieka spausti Buy. Sveikinu!
Žemiau pateikta informacija video formatu.
Pabaigai…
Kadangi jau žinote, kaip galima įsigyti kripto valiutos, kitame straipsnyje bandysime panagrinėti amžinus klausimus, tokius kaip ar dabar geras laikas pirkti bitkoiną? Ar ne per vėlu investuoti į kripto? Taip pat aptarsime kripto valiutų rinkos ciklus ir ar tikrai visada verta pirkti tik karalių bitkoiną?
*PASTABA. Visa šiame puslapyje talpinama informacija yra edukacinio pobūdžio ir nėra finansinis patarimas. Už savo lėšas esate atsakingi tik Jūs patys.