Apie tinklaraštį

Kriptovaliutos – vis dar pakankamai nauja, daugelio nepažįstama, neperprasta, ne iki galo suprantama rinka. Savotiški investavimo laukiniai vakarai.

Viena priežasčių, kodėl dalis įprastų investuotojų į skaitmeninius pinigus ir spekuliavimą jais žiūri nepatikliai yra itin didelis volatilumas. Paradoksalu, tačiau būtent šie stiprūs kainų svyravimai atveda į rinką didelę dalį naujokų. Ypač kainų kilimo laikais. Nesunku susivilioti iš pažiūros lengvu pelnu, kai socialiniai tinklai kimšte prikimšti praturtėjimo istorijų (dažnu atveju – per naktį) ar nuotraukų su Lamborghini, pirktų už bitkoinus.

Visgi realybėje viskas nėra taip paprasta. Norint tapti sėkmingu kripto investuotoju, reikia žinoti ir suprasti aibę šios rinkos dedamųjų dalių. Tik turint tvirtus pagrindus, aiškų supratimą ir reikiamus techninius bei psichologinius įgūdžius galima priversti minėtus didelius kainų svyravimus įdarbinti mūsų naudai. Būtent jie atveria galimybes realizuoti gerokai didesnį pelną nei naudojantis kitais investavimo įrankiais. Tačiau, kaip taisyklė, kur didesnis pelno potencialas, ten didesnė ir rizika.

Ir nors kripto – nuostabi, daug žadanti ir, mano subjektyvia nuomone, neabejotinai ateities finansinio pasaulio technologija, šiai dienai joje dar yra labai daug klystkelių, į kuriuos nepapulti (taigi ir neprarasti savo sunkiai uždirbtų pinigų) naujokui be teorinio/psichologinio žinių bagažo praktiškai neįmanoma.


Misija

Kriptologija.lt tikslas – suteikti naujam, nepatyrusiam, tačiau norinčiam investuoti į kriptovaliutas žmogui žinių pagrindą lietuvių kalba, kuris padidintų naujoko šansus sėkmingai uždirbti pirmuosius procentus bei išvengti nebūtinų nuostolių.

Žinoma, bet kokia nauja pradžia reikalauja tam tikro kiekio klaidų. Tai savotiškas mokestis už mokymosi (ir vertingos patirties įgavimo) procesą. Vis dėlto, kuo daugiau žmonių susipažins (kaip galima anksčiau) su šviesiąja kripto puse ir išvengs tamsiosios; kuo geresnė bus naujokų patirtis, tuo, mano įsitikinimu, pozityvesnis bus visuomenės požiūris į šią rinką. Sutikite, susivilioti „lengvais” pinigais, padėti lėšas bet kur ir galų gale stipriai nudegti niekam nėra malonu. Dažnu atveju, kaltu tokiose situacijose lieka ne nepatyręs investuotojas, o „apgavikės” kriptovaliutos.

Norėdamas sumažinti tokių patirčių skaičių ir pagerinti tiek kripto rinkos įvaizdį, tiek naujokų patirtį joje, šiame tinklaraštyje talpinsiu aktualią informaciją, kuri padės laviruoti itin greitai besisukančiame kriptopasaulyje ir kurią būčiau norėjęs žinoti savo kelio pradžioje.

Malonaus skaitymo!


*PASTABA. Visa šiame puslapyje talpinama informacija yra edukacinio pobūdžio ir nėra finansinis patarimas. Už savo lėšas esate atsakingi tik Jūs patys.

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.