Alternatyvių monetų sezonas: kaupiame bitkoiną be papildomų įnašų


Įvadas


Alternatyvios monetos arba vadinamieji altkoinai – kontraversiška tema.

Vieni į juos numoja ranka ir bet ką, kas nėra bitkoinas, vadina shitcoin’ais. Dažniausi šios stovyklos argumentai apeliuoja į altkoinų (ne)ilgaamžiškumą ir faktą, kad tik maža jų dalis metams bėgant išlieka, o dar mažesnė – nuosekliai vystosi bei auga (įskaitant ir kainą).

Kiti gi be altkoinų neįsivaizduoja investavimo į kriptovaliutas. Galbūt dėl didelio pelno potencialo, galbūt dėl įsitikinimo, kad technologijos prasme už bitkoiną yra geresnių pasirinkimų, o galbūt dėl elementaraus loterijos faktoriaus. Juk žmonės visada mėgo azartą.

O tiesa, kaip dažniausiai ir nutinka, yra kažkur per vidurį.

Taip, bitkoinas – neabejotinai saugiausias, užtikrinčiausias ir laiko patikrintas variantas. Ne be reikalo tai daugiausiai procentų per pastarąjį dešimtmetį atnešusi investicinė priemonė;
Taip, labai daug altkoinų laikui bėgant nuskęsta kažkur giliai užmarštyje, o dar daugiau net ir gyvuodami nespėja augti bitkoino tempais.

Tuo pačiu…

Taip, altkoinai yra labai svarbi kripto rinkos dalis, o jų tarpe yra daug solidžių projektų;
Taip, tam tikromis fazėmis jų turėti portfelyje Jūsų kapitalui bus geriau nei neturėti;
Ne, investavimas į altkoinus nėra loterija, jei investuotojas gerai žino, ką daro.


Šiame straipsnyje mėginsime paieškoti alternatyvių monetų vietos investuotojo strategijoje ilguoju laikotarpiu bei diskutuosime, kaip altkoinai gali padidinti mūsų turimą bitkoino kiekį be papildomų FIAT depozitų.


2 kripto sezonai


Kaip jau esame kalbėję, labai supaprastinus, kripto rinkoje egzistuoja du ciklai: bitkoino ir alternatyvių monetų.

Bitkoino ciklo metu, didžioji lėšų dalis rinkoje plūsta būtent į šią kriptovaliutą. Geriausias to indikatorius – augantis bitkoino dominavimo procentas. Bulių rinkoje tai reiškia, kad bitkoinas savo verte auga greičiau už altkoinus. Logiška, kad tokiu metu verčiau bus turėti portfelį, kuriame BTC užima didžiausią dalį.

Prasidėjus altkoinų ciklui, dar vadinamam alt-season, vyksta priešingas procesas. Kapitalas iš BTC sklinda po alternatyvias monetas, taigi bitkoino dominavimo procentas krenta. Kuo kritimas staigesnis, tuo stipriau auga altkoinų vertė BTC atžvilgiu. Naudodamasis proga čia pat pasakysiu, jog altkoinų ciklas užima mažą viso kripto „apytakos rato” dalį – gal dėl to daug kas į jį žiūri skeptiškai.

Vis dėlto kaip kasmet ateina žiema ar vasara, taip ir altseason yra neatsiejama kiekvienos bulių rinkos dalis. Todėl į tai nekreipti dėmesio būtų tiesiog neefektyvu net ir bitkoino maksimalistams, ypač turint mintyje tai, kokias galimybes atveria šis etapas.

Galime į pagalbą pasitelkti tokį pavyzdį: balandį automobilio padangas keičiame į vasarines, o lapkritį – į žiemines tam, kad prisitaikytume prie sezono. Lygiai tas pats galioja kriptovaliutoms: norėdami pilnai išnaudoti bitkoino sezoną, savo portfelį subalansuojame jo naudai. Atėjus alternatyvių monetų ciklui, didesnę dalį kapitalo paskiriame būtent joms.

Visuomet ignoruoti altkoinus būtų tas pats, kas važinėti sniegu vasarinėmis padangomis. Teoriškai, važiuoti įmanoma ir būdami atsargūs savo tikslą pasieksite, tačiau keliausite lėčiau, ne taip efektyviai ir rizikuosite nukentėti finansiškai.:)


Altkoinų kainos vertinimas


Alternatyvių monetų kaina kripto industrijoje dažniausiai nusakoma:

  • Absoliučia verte, t.y žetono kainą lyginant su doleriu ar jį atitinkančia stabilia kriptovaliuta (pvz. ADA / USDT);
  • Santykine verte, žetono kainą lyginant su bitkoinu (ADA / BTC).

Šioje vietoje turime nuspręsti, koks yra Jūsų tikslas.

  1. Jei bitkoinu ir jo augančia kaina tikite ilgoje perspektyvoje, logiška būtų nekreipti dėmesio į laikinus kainos svyravimus dolerio atžvilgiu ir stengtis sukaupti kuo didesnį kiekį būtent bitkoino ir jo smulkesnių vienetų – satoshių. Tokiu atveju keityklose daugiausiai dėmesio kreipsite į alt/btc poras ir ieškosite žetonų, turinčių potencialo augti ne prieš dolerį, o bitkoiną. Iš čia kilęs angliškas išsireiškimas stacking sats, reiškiantis ilgalaikį ne dolerio, o būtent BTC kaupimą.

  2. Jei Jūsų tikslas nežvelgia taip toli į ateitį / netikite, jog BTC laikui bėgant kainuos vis daugiau ir daugiau dolerių, Jums aktualiausios bus alt/usd poros ir jų grafikai.

1 pavyzdys:

ADA/USD priauga 5%;
BTC/USD priauga 10%;

ADA/BTC: -5%

2 Pavyzdys:

ADA/USD nuvertėja 3%;
BTC/USD nuvertėja 5%;

ADA/BTC: +2%

1-uoju atveju, nors ADA ir priaugo 5% prieš dolerį, bitkoinas priaugo dvigubai daugiau. Tai reiškia, kad ADA neteko vertės bitkoino atžvilgiu. Taip dažnai vyksta realybėje bitkoino ciklo metu.

2-uoju atveju, nors abiejų monetų kainos prieš dolerį nukrito, ADA nukentėjo mažiau negu BTC, taigi prieš jį įgavo šiek tiek vertės. Taip realybėje nutinka esant žemam BTC.D rodikliui.


Bitkoino dominavimo procento ir kainos įtaka altkoinams


Alternatyvios monetos nuo šių dviejų veiksnių yra labai priklausomos. Kaip taisyklė, jeigu btc.d rodiklis yra aukštumoje, bet koks staigesnis bitkoino kainos judesys aukštyn ar žemyn turės neigiamos įtakos altkoinų kainai USD atžvilgiu. Kuo labiau auga btc.d, tuo labiau altkoinai „kraujuoja”, ypač savo satoshi verte.

Ir priešingai: pats tinkamiausias altkoinams kripto mikroklimatas susidaro tuomet, kai bitkoino dominavimo procentas pradeda reikšmingai kristi. Jeigu pats bitkoinas nesugalvoja staiga nerti žemyn, portfelyje turėdami nemažą dalį kitų monetų galime tikėtis gerų rezultatų.

Kad būtų lengviau suprasti kripto ciklus, kaip tarpusavyje susiję bitkoino dominavimo procentas (BTC.D), jo kaina bei ką tai reiškia altkoinams, pateiksiu labai supaprastintą lentelę:

BTC.D kyla:BTC.D krenta:
BTC kaina kylaAltkoinai:
BTC atžvilgiu (satoshi value): netenka vertės
Dolerių atžvilgiu: stagnuoja arba krenta
Altkoinai:
BTC atžvilgiu (satoshi value): vertė kyla
Dolerių atžvilgiu: vertė kyla smarkiai (altseason)
BTC kaina krentaAltkoinai:
BTC atžvilgiu (satoshi value): netenka vertės
Dolerių atžvilgiu: vertė krenta smarkiai
Altkoinai:
BTC atžvilgiu (satoshi value): vertė kyla
Dolerių atžvilgiu: vertė +/- stabili
BTC kaina stabiliAltkoinai:
BTC atžvilgiu (satoshi value): netenka vertės
Dolerių atžvilgiu: vertė +/- stabili
Altkoinai:
BTC atžvilgiu (satoshi value): vertė kyla
Dolerių atžvilgiu: vertė kyla
Altkoinų kainos USD ir BTC atžvilgiu priklausomybė nuo bitkoino kainos ir BTC.D procento


Pavyzdys


Kaip minėta, krentant bitkoino dominavimo procentui, altkoinai „laimi” BTC atžvilgiu. Apie tai byloja kylanti žvakių tendencija altcoin / BTC poroje.

Panagrinėkime ADA / BTC pavyzdį.

Sausio 3d. po gana ilgo bitkoino dominavimo procento kilimo, jo tendencija apsisuko ir pakrypo žemyn. Tą pačią dieną Cardano kaina bitkoino atžvilgiu pradėjo kilti. Sutapimas? Ne, taip tiesiog veikia kripto rinkos ciklai.

1. Bitkoino dominavimo procento tendencija sausio 3d. pakrypo žemyn (dieninės žvakės)
2. Tą pačią sausio 3d. Cardano vertė BTC atžvilgiu pradėjo kilti (ADA/BTC)

Čia dar galime pasižiūrėti, kaip bitkoinui ir Cardano monetai tuo pačiu metu sekėsi dolerio atžvilgiu:

3. Nuo sausio 3d. BTC dolerio atžvilgiu priaugo ~75% (BTC/USDT)
4. Nuo sausio 3d. ADA dolerio atžvilgiu priaugo ~500% (ADA/USDT)

Kaip matome, krentant bitkoino dominavimo procentui, prieaugis, kurį parodė alternatyvi moneta ženkliai viršijo bitkoino rezultatą. Kitaip tariant, ADA kaina didėjo sparčiau nei BTC – būtent todėl ADA/BTC poroje matoma kylanti tendencija.

Todėl sausio 3d. už dalį savo bitkoinų nusipirkę Cardano monetų, o šiandien poziciją uždarę,
dabar turėtume gerokai daugiau satoshių (bitkoino), nei iki tol.


Štai kodėl į altkoinus neverta numoti ranka net ir tiems, kurie netiki ilgalaike jų perspektyva. Išnaudodami kriptovaliutų sezonus, o ypač vadinamąjį alt-season, alternatyvias monetas galime panaudoti kaip įrankį didinti savo bitkoino kapitalą nepildant sąskaitos lėšomis iš šalies.


Išvada


Turėti bendrą supratimą apie kripto ciklus bulių rinkos metu yra labai svarbus įgūdis norint kuo efektyviau valdyti savo kapitalą. Mokėdami atpažinti einamąją fazę, prie jos prisitaikyti ir atitinkamai subalansuoti portfelį, gebėsime tinkamai panaudoti alternatyvias monetas auginant savo bitkoino santaupas. Taip pat išvengsime nebūtinų nuostolių, kurias patiria investuotojai, bitkoino ciklo metu didžiąją dalį portfelio laikydami alternatyvių monetų pavidalu. Toks pasirinkimas nebūtinai bus itin blogas dolerio atžvilgiu, tačiau satoshių kainuos galybę, o tai yra ypač nepalankus rezultatas ilguoju laikotarpiu.

Galiausiai reikia pabrėžti, jog čia aprašytos tik bendros tendencijos: išimčių ir nesutapimų buvo ir bus. Vis dėlto vien jau žinodami apie aptartus parametrus ir į juos atsižvelgdami, turėsite nemenką pranašumą.

DAUGIAU STRAIPSNIŲ APIE ALTKOINUS BEI KAIP JUOS ATSIRINKTI SKAITYKITE ČIA

2 thoughts on “Alternatyvių monetų sezonas: kaupiame bitkoiną be papildomų įnašų

  1. Sveiki,noriu pradeti investuoti i kripto,tad nuo ko reiketu pradeti ir kokias saugias bei patikimas platformas rinktis?nuo kokiu sumu pradeti investuoti?aciu

    1. Sveiki,

      Didelė dalis šio tinklaraščio yra skirta būtent naujiems žmonėms. Pradėkite nuo skilties naujokams, esančios pagrindiniame puslapyje (apačioje).

      Iš esmės, pradžiai kuo daugiau skaitykite, domėkitės, kad suprastumėte, kaip viskas veikia ir kas su kuom „valgoma”. Kai viskas bus daugiau mažiau aišku, galite galvoti ir apie depozitą.

      Tris patikimas platformas rasite „Kur nusipirkti kriptovaliutų?” skiltyje.

      Sumos – labai individualus dalykas, tačiau bet kokiu atveju pradžiai reiktų būti labai atsargiam ir skirti tik mažą dalį laisvų savo lėšų. Prisiminkite auksinę taisyklę – neinvestuokite to, ko negalite sau leisti prarasti.

      Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.