PARSIQ: klijai tarp realaus ir blokų grandinės pasaulių

Įvadas

kriptologija.lt pristato naują rubriką „ant lėkštutės”, kurioje iš arčiau apžvelgsime, autoriaus subjektyvia nuomone, iš pagrindų stiprius projektus, turinčius potencialo augti netolimoje ateityje. Tai jokiu būdu nebus daroma su tikslu įtikinti Jus pirkti. Iš tiesų atvirkščiai – šios rubrikos tikslas yra vienoje vietoje pateikti kuo daugiau informacijos apie tam tikrą projektą, kad lengviau galėtumėte pasidaryti savarankišką analizę.

Prieš neriant į pirmąjį projektą, reikia prisiminti, jog VISUOMET turite atlikti savo namų darbus ir sprendimus priimti patys.


*PASTABA. Visa šiame puslapyje talpinama informacija yra edukacinio pobūdžio ir nėra finansinis patarimas. Už savo lėšas esate atsakingi tik Jūs patys.


Turėdami visa tai mintyje, galime pradėti pirmąją apžvalgą.

Kas yra PARSIQ?

Kalbant paprastai, šis projektas blokų grandinėje vykstančius veiksmus bei duomenis daro prieinamais ir, svarbiausia, panaudojamais realiame pasaulyje. To nereikėtų maišyti su rinkoje jau spėjusiais išpopuliarėti orakulų (oracle) servisais, kurie duomenis siunčia iš išorės į blokų grandinę. o didžioji dalis šių duomenų yra tiesiog įvairių kainų srautas.

Įdomioji dalis ta, kad turint savo rankose realiu laiku apdorotus blokų grandinės duomenis, atsiveria labai plačios jų panaudojimo galimybės. Keli pavyzdžiai:

  • Kripto adresų ir pavedimų į / iš jų sekimas;
  • Integracijos į DeFi (decentralised finance) protokolus ar finansines institucijas (bankus, draudimo ir net kredito kortelių kompanijas), vidiniams procesams automatizuoti, supaprastinti bei užtikrinti saugumą;
  • Įvairios paslaugos ženkliai mažinant kaštus kripto verslo įmonėms, pvz. keitykloms (Parsiq nCase);

Įsitikinti kaip vienas iš PARSIQ produktų veikia praktikoje galima apsilankius jų tinklapyje ir kelių mygtukų paspaudimu sukūrus savo kripto adreso sekimo sistemą. Ją aktyvavus, vos iš / į Jūsų kripto adresą pajudės bet kokios lėšos, iškart gausite pranešimą į Telegram programėlę. Patogu ir praktiška.

Kokią problemą sprendžia šis projektas?


Didelis PARSIQ privalumas yra tas, kad tai unikalus rinkoje projektas, neturintis tiesioginių konkurentų. Ir tame nėra nieko nuostabaus – tuojau paaiškinsiu kodėl.

Blokų grandinėje vykstančius procesus sekti, fiksuoti ir transformuoti taip, kad juos galėtų praktiškai panaudoti nieko apie blockchain programinį kodą neišmanantis vartotojas yra technologiškai tikrai nelengva užduotis.

Komandos atsakymas į vieną iš klausimų AMA sesijos metu


Tam, kad pasiektų šį tikslą, PARSIQ vystytojai parašė unikalią programavimo kalbą – ParsiQL – ir jos pagrindu sukūrė pilnai veikiantį produktą. Bet kokiam projektui, kuriam reikalingos PARSIQ paslaugos, finansiškai tiesiog daug labiau apsimoka čia ir dabar pasinaudoti jomis nei bandyti nuo nulio kurti kažką panašaus.
Štai kodėl šis projektas turi nemenką pirmo žaidėjo rinkoje pranašumą, kas kripto rinkoje yra labai svarbu.

Jei jau prakalbome apie paklausą, tai, tikint komanda, susidomėjimas produktu yra toks didelis, jog didžiausia kliūtis patenkinti klientų poreikius yra per mažai valandų paroje ir programuotojų komandoje. Tai gali skambėti banaliai, tačiau įvertinus sprendžiamą problemą ir esamus bei būsimus partnerius, darosi nesunku patikėti, jog PARSIQ su laiku bus integruotas daugumoje blokų grandinių. Tai ne mano spėjimas, o komandos žodžiai.

O juos komanda, bent jau iki šiol, pateisina. PARSIQ jau pagarsėjo rinkoje kaip pirmasis pagalbininkas, į kurį būtent dėl galimybės sekti ir panaudoti blockchain duomenis kreipiasi nulaužti projektai. Naujausias to pavyzdys – PAID network:


Žetonų ekonomika (tokenomics)

Pagrindinis šio projekto žetonas – PRQ.

Coingecko.com duomenimis, šiuo metu rinkoje cirkuliuoja 104,586,072 žetonai iš 500,000,000 galimų.

Tačiau dalykas, kurio nežino dauguma, yra tas, kad maksimaliai rinkoje gali būti ne 500,000,000, o 310,256,872 PRQ.

Taip yra todėl, kad 2019 m. rugsėjį, išankstinių pardavimų metu, nebuvo išpirkti visi tam skirti žetonai. Dažniausiai tokiu atveju projektai perteklių tiesiog „sudegina” – išsiunčia į tam skirtą specialų adresą blokų grandinėje, kuriame esantys žetonai tampa nebepanaudojamais. Tačiau PARSIQ, nenorėdami turėti problemų su reglamentu, neišparduotą perteklių vietoj sudeginimo užšaldė 5 metams. Po jų – paaiškėjus teisiniam reglamentui, šie žetonai bus arba sudeginti, arba užšaldyti tolimesniam laikui.

Taigi PRQ žetonų rinkoje bus mažiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbu paminėti ir tai, kad naujai atrakinamos monetos patenka ne į paprastų spekuliantų, o į komandos bei patarėjų sąskaitas. Iš to, ką galima matyti pagal etherscan duomenis – nei vieni, nei kiti išsipardavinėti net neketina.

Pagal tvarkaraštį, visi galimi žetonai bus išleisti į rinką 2023-iųjų sausio mėnesį.

Apie tai galite paskaityti čia: Rebalancing of the PRQ token

Žetonų panaudojimo galimybės


Iki šiol, išskyrus spekuliavimą kaina, PRQ žetonas praktinės naudos neturėjo.

Tačiau nebeilgam. Čia prasideda įdomioji dalis.

2020-ųjų sausio 29-ąją komanda oficialiai pristatė savo naujos ekosistemos planus. Joje PRQ žetonas vaidina esminį vaidmenį.

Pasirinktas laikas, iki kada šia planai turėtų virsti realybe, yra 2021-ųjų pirmojo ketvirčio pabaiga. Neseniai projektas Telegram’e patvirtino, jog viskas vyksta pagal tvarkaraštį ir vėlavimo nesitikima.

Vis dėlto, kas sudarys naująją PRQ ekosistemą?

  • IQ protokolas. Taip PARSIQ pavadino savo būsimą produktą, kurio pagalba:

    • PRQ žetono savininkai galės be jokios rizikos skolinti savo žetonus vartotojams (pavieniams, kompanijoms ar net institucijoms), už tai gaudami pasyvias pajamas.
    • PRQ paslaugų vartotojai galės skolintis žetonus tam, kad galėtų naudotis projekto funkcijomis.

Esmė ta, kad bet kas, norintis naudotis PARSIQ paslaugomis, privalės turėti PRQ žetonų. Jų įsigyti galima tik dviem būdais:

a) pirkti laisvoje rinkoje;
b) skolintis iš PRQ savininkų.

Kaip matome, abu variantai yra labai pozityvūs paklausos atžvilgiu. O kas nutinka, kai paklausa kyla pasiūlai nekintant? Atsakykite į šį klausimą patys.

Pridėkime momentą, kad kuo labiau vartotojas naudojasi PARSIQ paslaugomis, tuo daugiau žetonų tam reikia turėti. Pavyzdžiui, jei pilietis Jonas nori sekti savo 10 kripto piniginių, tam jam užteks turėti 100 žetonų. Jeigu kripto keityklai X reikės sekti 20000 savo vartotojų – tam, be abejo, reikės turėti gerokai daugiau (skaičiai pateikti hipotetiniai).

Galiausiai prisiminkime jau aptartą faktą, jog PARSIQ žada būti aktualus produktas daugumai blokų grandinių, kripto verslo bei pavienių projektų ir čia turime pagrįstą prielaidą manyti, jog PRQ žetonas greitai gali tapti labai pageidaujamu.

Plačiau apie IQ protokolą galite skaityti čia: PARSIQ’s new IQ Protocol

Tai dar ne viskas. Niekas, be įvadinių pranešimų, plačiajai auditorijai dar nėra oficialiai paskelbta. Prisiminkite, jog terminas yra šių metų pirmojo ketvirčio pabaiga.

Tai reiškia, jog per artimiausias dvi savaites iš PARSIQ stovyklos galime tikėtis gana didelio antplūdžio reikšmingų naujienų, kurios atskleis masėms, ką komanda nuveikė per 3 mėnesius.

  • Public projects. Tai kita būsimos ekosistemos dalis. Trumpai tariant – tai platforma, kurioje kiekvienas vartotojas PARSIQ technologijos pagalba gali sukurti vadinamąjį išmanų trigerį (smart trigger) ir paleisti jį viešam naudojimui. Jeigu šis pasirodys aktualus kitiems, norint juo pasinaudoti vėl teks turėti PRQ žetonų.
    Vienas iš public projects veikiančių pavyzdžių yra pačios PARSIQ komandos sukurtas Flashr – jo pagalba galima sekti įvairių populiarių projektų „banginių” veiklą.

Partneriai

Keli iš oficialių Parsiq partnerių

PARSIQ reputacija rinkoje abejonių nebekelia. Aukščiau matomą sąrašą dar galima papildyti tokiais solidžiais projektais kaip Ocean protocol ir Solana.

Komanda oficialiai ne kartą deklaravo, jog 2021-aisiais šis sąrašas gerokai pasipildys. Belieka laukti ir stebėti.

Komanda


Projekto nariai vieši ir puikiai žinomi, o su kertine komanda galite susipažinti čia.

Naudodamasis proga, čia pateiksiu YouTube 3 valandų trukmės klausimų/atsakymų sesiją su vienu pagrindinių Parsiq vystytojų Anatoly Ressin. Įspėju, informacijos daug ir ne viską suprasti bus lengva, bet bent man susidaro įspūdis, kad proto galios šiame projekte netrūksta. 🙂

Planas (roadmap)

PARSIQ tikslų sąrašas


Kaip galite matyti, IQ protokolas nėra vienintelės naujienos, kurios turėtų pasirodyti iki balandžio 1-osios. Žvelgiant toliau už pirmo ketvirčio, akivaizdu, jog laukia daugiau integracijų į pavienes blokų grandines, DeFi projektus ir net į tokius grandus kaip WeChat. Nežinantiems – tai programėlė Kinijos rinkoje, turinti daugiau nei milijardą vartotojų per… mėnesį. Čia reikia paminėti, kad Parsiq stipriai plečiasi būtent azijos rinkoje, kuri yra didelė visos kripto industrijos dalis.

Be viso to, sklinda gandai apie integraciją Binance keitykloje. Jiems pagrindo suteikia faktas, jog į PARSIQ investavo Binance X – Binance Smart Chain fondas. Tai būtų visai logiška, nes jeigu projekto tikslai tokie, kokius deklaruojama, didesnis prieinamumas yra būtinybė (šiandien PRQ žetonų galima įsigyti tik ne itin populiariose keityklose, jei neskaičiuosime Uniswap).

Kartotis nebesinori, todėl apibendrinkime sakydami, jog 2021-ieji šiam projektui yra itin svarbūs metai.

Galbūt tik reiktų pridurti, kad be partnerysčių, integracijų ir kitos techninės veiklos, komanda žada aktyviau užsiimti marketingu.

Jo, kai kurių bendruomenės narių nuomone, paskutiniu metu šiek tiek trūko. Vis dėlto, projekto prioritetas šį ketvirtį buvo sukurti bazę tam, kad būtų ką reklamuoti. Greitai įsitikinsime ar tai tiesa, nors PARSIQ komanda abejoti lig šiol priežasčių nėra.

Techninė analizė

Į techninę analizę kripto projektuose, o ypač žemesnės rinkos vertės, reiktų žiūrėti gana skeptiškai (ne be reikalo kripto pasaulyje ji pašiepiamai vadinama meme lines), todėl ją paliesime tik paviršutiniškai ir labiau dėl sportinio intereso:

Kaip matome, kaina turi tendenciją stipriai šauti aukštyn – pavyzdyje matomi du prieš tai buvę pavyzdžiai – o vėliau koreguotis ir kaupti jėgas sekančiam šūviui.

Šiuo metu – kovo 15d. Kaina yra ties stipria horizontalia 1$ palaikymo zona, kuri padeda atmušti kainą aukštyn dar nuo sausio vidurio.

Tuo pačiu galime įžiūrėti vadinamuosius lower highs – vis žemesnes žvakių viršūnes (išskyrus vienus bulių spąstus) – kaina formuojasi besileidžiančiame trikampyje, kas klasikinėje literatūroje traktuojama kaip meškų formacija. Vis dėlto kaina greit turės apsispręsti, į kurią pusę mestis – asmeniškai tikiu, jog turint minty aprašytus fundamentalius veiksnius ir laukiančią ženklių naujienų gausą, kaina ištrūks iš trikampio į viršų ir pateks į price discovery fazę. Atspėti konkrečių skaičių, žinoma, neįmanoma, bet nubrėžus kelias Fibonacci juostas, visai tikėtina jog anksčiau ar vėliau pasieksime 3.5$ ribą, po kurios gali laukti korekcija.

Prisiminkime – kad kažkas nutiko praeityje nereiškia, jog kartosis ateityje!

Šiam kartui horoskopų užteks. 🙂

Išvada


PARSIQ – unikalus ir įdomus projektas, bandantis išspręsti labai opią problemą – realaus ir blockchain pasaulių tarpusavio ryšio stoką bei saugumo spragų glaistymą. Tas faktas, kad šio proceso metu nepamainoma sprendimo dalis yra PRQ žetonas, žada nemažą potencialą jo savininkams.

Iš komandos narių kartais susidaro įspudis, kad jie patys nesitikėjo tapti projektu, turinčiu didelį šansą transformuoti visą blokų grandinės industriją. Tai ir faktas, kad PARSIQ komanda – sąlyginai nedidelė labai talentingų, sunkiai dirbančių, profesionalių ir patyrusių žmonių grupė, kurie labiau linkę nuleidę galvas kurti produktą nei be pagrindo užsiimti garsiu marketingu, man asmeniškai labai imponuoja ir todėl jiems tiesiog norisi palinkėti sėkmės.

Naudingos nuorodos


*PASTABA. Visa šiame puslapyje talpinama informacija yra edukacinio pobūdžio ir nėra finansinis patarimas. Už savo lėšas esate atsakingi tik Jūs patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.