Diegiame MetaMask įskiepį ir naudojamės Uniswap decentralizuota keitykla [VIDEO]


Įvadas

Iki šiol apie decentralizuotas programas bei išmaniąsias sutartis (smart contracts) kalbėjome tik teoriškai.

Šiandien paruošiau Jums vaizdo medžiagą apie tai, kaip tuo naudotis praktikoje.

Ši pamoka labiausiai skirta pradedantiesiems kripto spekuliantams, kurie jau yra pirkę kriptovaliutų įprastose biržose, tačiau dar nėra žengę pirmųjų žingsnių į decentralizuotą pasaulį. Tačiau prieš tai – šiek tiek įvadinių faktų.

Kas yra MetaMask?


Kadangi mes, paprasti vartotojai, negalime svarankiškai operuoti blokų grandinėje veikiančiomis išmaniosiomis sutartimis, tam mums reikia supaprastinto grafinio apipavidalinimo. Jo pagalba kelių mygutkų paspaudimu galime pilnavertiškai vykdyti įvairiausias kripto transakcijas.

Čia mums į pagalbą ateina MetaMask.

Šis įskiepis-piniginė yra tarsi tiltas tarp mūsų naršyklės ir plataus blockchain pasaulio. Norint būti pilnaverčiu jo „gyventoju”, MetaMask yra nepakeičiamas įrankis. Jo pagalba galime naudotis visais DeFi teikiamais privalumais ir funkcijomis: decentralizuotu būdu pirkti ar parduoti, skolinti ar skolintis, pervedinėti kriptovaliutas tarp skirtingų blokų grandinių, stakinti savo monetas ir t.t

Šiandienos pavyzdyje pamatysite, kaip MetaMask pagalba galime naudotis Uniswap decentralizuota programa (dApp).

Uniswap: pliusai ir minusai



Uniswap DEX – decentralizuota kripto keitykla, veikianti Ethereum blokų grandinėje. Taigi, joje galima spekuliuoti tik ERC20 tipo žetonais. Išsami šios keityklos apžvalga nėra šios pamokos tikslas: šiam kartui užteks aptarti keletą esminių faktų.

Kada verta naudotis Uniswap?

Kai mus sudominęs žetonas yra pakankamai naujas rinkoje, tikėtina, jog jis dar nebus įtrauktas į populiariausias biržas, tokias kaip binance, coinbase, crypto.com ar kraken. Gera žinia ta, kad gebėdami naudotis Uniswap, turėsime progą įsigytį absoliučią daugumą žetonų. Todėl ši decentralizuota keitykla yra šansas mums įsigyti žetonus ankstyvojoje jų fazėje, kai jie dar nėra atrasti masių – galimybė uždirbti gražaus pelno. Žinoma, tai susiję su iškilusia rizika, todėl turime būti labai kruopštūs atlikdami savo namų darbus analizuojant projektą.

Uniswap minusai

Sandoriai kainuos daug brangiau nei įprastose keityklose. Uniswap veikia Ethereum tinkle, kuris pastaruoju metu yra itin užkrautas, todėl lėtas ir brangus. Taigi jei nedisponuojate didelėmis sumomis, turite įvertinti, ar Jums išvis tokiu būdu verta pirkti žetonus.

Pavyzdžiui, jei perkate žetoną X už 100$, o ši operacija jums kainuos 50$, tam, kad bent jau „išeitumėte ant savų”, Jūsų žetono kaina turės pakilti 100% – kitaip tariant, dvigubai. Prisiminkite, kad norint parduoti žetoną, tai vėl kainuos mokesčius. Taigi bendrai, Uniswap verta naudoti jeigu projektu tikite ilguoju laikotarpiu ir manote, kad jo kaina augs ne dešimtimis, o šimtais procentų. Reikia paminėti, kad operacijos mokestis nepriklauso nuo pirkimo sumos. Todėl 50$ mokestį daug lengviau „pakelti” yra žmogui, perkančiam už 2000$ nei smulkesniam, pradedančiajam investuotojui, kurio kapitalas gerokai mažesnis.

Be to, ne visos operacijos pavyksta iš pirmo karto. Todėl labai rekomenduoju renkantis operacijos atlikimo greitį MetaMask programelėje visada naudoti Fast (tai matysite vaizdo įraše).

Pažintinis Video:


*PASTABA. Visa šiame puslapyje talpinama informacija yra edukacinio pobūdžio ir nėra finansinis patarimas. Už savo lėšas esate atsakingi tik Jūs patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *